Streamer můžete být i vy?

Streamer můžete být i vy?

Možná jste slyšeli slovo streamer, ale nerozuměli, co to vlastně znamená, kdo to je a co dělá. Proč by vás to mělo zajímat? Je to další způsob, jak si vydělat online, i když máte nějaké zdravotní postižení nebo jste se ocitli v nepříznivé životní situaci.

Kdo je streamer?

Streamer je osoba, která vysílá živě. Baví svým obsahem diváky. Většinou k tomu používá platfotmu twitch.tv nebo YouTube. Jde o to, že vysíláte nějakou aktivitu a lidé vás sledují živě. Výhodou je, že vám mohou psát do chatu a tím si spolu můžete povídat. Reagujete na jejich komentáře a oni reagují na vás. Taková interaktivní televize.

Co se dá streamovat?

Dříve platilo, že se streamovaly jen hry, ale již dlouho tomu tak není. Najdete mnoho talkshow, kreslících vysílání, vysílání, kde se šijí kostýmy nebo kde si povídají s chatem. A mnoho dalších. Stačí mít nápad a chuť. Pokud si myslíte, že to není pro vás, zde najdete jiné způsoby online vydělávání.

Kde se dá vysílat?

Pokud vás zaujala myšlenka živého vysílání, platforem pro vysílání je mnoho. Největší je twitch.tv, dále YouTube a nově přichází s možností streamů i Facebook, Instagram a další. Pro začátek si vyberte tu, která je vám nejbližší, ale doporučuji zvolit twitch.tv nebo YouTube, ty patří k těm největším. Popřípadě Instagram, pokud tam máte dostatek sledujících. Jinak by vás mohlo do začátku odradit malé množství sledujících.

Z čeho mají streameři příjem?

Streameři vydělávají na reklamách, které se pouští v rámci vysílání. Pokud streamují na twtich.tv, tak tato platforma umožňuje několik příjmů. A to samozřejmě z reklam, z odběrů vašeho kanálu, z prodeje her (nebo jiných služeb). Dále větší streameři získávají nabídky na spolupráci s firmami. Za úplatu recenzují nebo propagují produkty či služby. Dalším příjmem mohou být donate neboli dary od diváků. Ale to se nepočítá jako stálý příjem, spíše je to něco navíc, co vám udělá radost.

Proto, abyste mohli vydělávat na twitch.tv, potřebujete splnit pár podmínek. Ale pokud se tomu chcete věnovat, tak to máte do měsíce až dvou splněné a můžete začít vydělávat.

Co ke streamování potřebujete?

Bez počítače a kvalitního internetu se neobejdete. Tím myslím, že potřebujete kvalitní upload, aby se na vás lidé mohli dívat. Dále mikrofon a pokud tvoříte, tak web kameru. Investice je do několika tisíc. Ale dají se utratit i statisíce. Začněte s málem a zjistíte tak, zda vás to baví a naplňuje. Dále je dobré si zařídit paypal a skrill účet. Obojí je zdarma a díky tomu vám fanoušci mohou posílat peněžní dary a právě tam vám bude zasílána i výplata za reklamu.

Dále potřebujete program, který vám pomůže vysílat živě. Tím je OBS. Nebo mnohem jednodušší je, pokud nejste technicky nadaní, přihlásit se na streamlabs.com. Zde si vytvoříte účet, stáhnete program a podle video návodu doladíte vše potřebné. Během několika hodin máte vše nastavené a můžete pracovat.

Bez propagace se neobejdete.

Bohužel i zde platí, že bez propagace se neobejdete. Než začnete vysílat, je dobré, pokud již máte nějaké fanoušky, dát jim vědět, kdy vysílání začne. Pokud začínáte od nuly, pak doporučujeme dát vědět na facebooku svým kamarádům. Dále existují skupiny pro začínající streamery, kde můžete informovat, že vysíláte a mohou vám poradit, co upravit, jak vysílat a kde se propagovat. Zde najdete přehled sociálních sítí, kde se můžete propagovat.

Jako každé podnikání i toto potřebuje, abyste do něj investovali čas. Ale pokud vytrváte, pak se vám to vrátí. Přinese vám to mnoho zábavy, přátel ale i peněz. A malá motivace na konec. Předpokládá se, že jeden z větších streamerů v Čechách vydělá pomocí twitch.tv přibližně 300 tisíc měsíčně. A to už je super výplata, nemyslíte?

Káťa s radostí pečuje o společensky prospěšný spolek MioWeb Pomáhá. Baví ji předávat nejen své zkušenosti těm, kterým mohou zásadním způsobem pozitivně ovlivnit život. Sociální přínos je pro ni podmínkou v projektech, kde je aktivní. Žije dle hesla Willa Smithe: „Pokud nečiníš život druhého lepším, plýtváš svým časem.“

Nový článek každý lichý týden v úterý v 15.00

Nechcete se připravit o novinky na našem blogu? Vložte svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošleme vám na něj odkaz e-mailem.

  • STÁHNĚTE SI INSPIRUJÍCÍ PŘÍBĚHY S TIPY, JAK SE DÁ VYDĚLÁVAT Z DOMU

  • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
  • Podělte se o svou cestu k online podnikání a inspirujte ostatní...