Vydělávejte pomocí webu a online školení

Vydělávejte pomocí webu a online školení

Hledáte formu přivýdělku nebo jste se rozhodli ukázat svůj projekt světu a hledáte správnou formu prezentace? Dostali jste se do nepříznivé situace a nevíte jak dál?

Možná znáte něco s čím si ostatní neví rady a pro vás je řešení hračka.

Jak tedy na to?

Promyslete v čem vynikáte a co můžete lidem předat.

Víte, jak upéct vanilkové rohlíčky, aby se nerozpadli? Jak napsat článek? Jak uplést svetr?

Myslíte si, že to je samozřejmost, ale každý tyto znalosti a dovednosti nemá. A kolikrát rád zaplatí, aby se k informacím dostal.

Forma předávání

Online školení je široký pojem. Forma předávání znalostí může být jak formou videa, živého vysílání, ebooku či emailů. Projedeme si je jednotlivě, abyste získali představu, co každá forma obnáší.

Ebook

Velký boom zažil ebook před několika lety a stále je jedním z nástrojů, jak se zviditelnit a získat klienty. Sepsání ebooku je časově náročné a vyžaduje lepší vyjadřování. Výhodou je, že si ebook můžete nechat zkontrolovat kamarády a upravit ho na základě jejich podnětů. Ani s obálkou a formátováním si nemusíte dělat starosti, protože existuje mnoho aplikací, které vám s tím pomohou.

Pro tvorbu ebooku nepotřebujete ani speciální techniku a ani ho nemusíte skladovat doma. Po zaplacení se jednoduše odešle klientovi na email. Pro začátek je to skvělá volba.

Školení přes email

Nejjednodušší forma školení je přes email. Klient se přihlásí k odběru a například každý den mu přichází email s částí školení.

Je jednodušší, protože nemusíte sepsat ihned celou knihu a nemusíte vymýšlet grafické zpracování a obálku. Je pravda, že forma ebooku je pro klienty zajímavější. Ale do začátku to není špatná volba.

Aby emaily odcházeli odběrateli postupně a automaticky, tak potřebujete nějaký e-mailingový program, který bude emaily posílat za vás.

Video

Asi nejrozšířenější formou školení je video. Patří k těm složitějším na zpracování a technické vybavení. Potřebujete si sepsat text, mít kameru, mikrofon a tím to nekončí. Po natočení musíte video dále zpracovat, sestříhat a popřípadě přidat titulky.

Ačkoliv je náročnost vyšší, tak se vám to vrátí. A to v podobě prodejů školení nebo v navnadění klientů. Díky videu si můžete vybudovat důvěru klienta a lépe s ním pracovat. Obzvláště pokud se jedná o fyzickou činnost je video lepší pro názornou ukázku.

Živé vysílání

Tak tohle už je vyšší dívčí. A pro úplného začátečníka bychom to nedoporučili.

Od videa se to moc neliší. Potřebujete mít kvalitní text, abyste věděli co říkat. Dále podobné technické vybavení jako pro natáčení, ale ještě k tomu dobrý internet. U internetu záleží na uploadu, abyste byli schopni odesílat data od vás ke klientům.

Ačkoliv se to nezdá, většinu lidí přepadne před živým vysíláním tréma. Ale pokud se rozhodnete jít touto cestou, časem to přejde. Živé vysílání vám bere čas, protože musíte být v určený čas na místě. A stejně tak musí být vaši klienti u počítače. Ale je tu možnost živě s publikem mluvit a ihned reagovat na jejich dotazy. Výhodou je, že pokud vysílání uděláte, můžete ho poté recyklovat a udělat z něj další videa pro online kurz. Tím pádem se vám povede zpeněžit jedno školení dvakrát.

To jakou formu si vyberete je jen na vás a vašich možnostech. A do budoucna můžete formu školení měnit. Hotové školení pak můžete přidat do členské sekce, kterou si lehce vytvoříte na MioWebu a můžete prodávat.

Vydělávání díky online školení by vám mělo kromě peněz přinést i časovou svobodu a radost z tvoření. Je to běh na dlouhou trať, ale díky tomu se vám může povést změnit svůj život a obohatit životy ostatních. Na toto téma se inspirujte na online semináři Prodej svůj talent, na který se přihlásíte zdarma zde >>

Káťa s radostí pečuje o společensky prospěšný spolek MioWeb Pomáhá. Baví ji předávat nejen své zkušenosti těm, kterým mohou zásadním způsobem pozitivně ovlivnit život. Sociální přínos je pro ni podmínkou v projektech, kde je aktivní. Žije dle hesla Willa Smithe: „Pokud nečiníš život druhého lepším, plýtváš svým časem.“

Nový článek každý lichý týden v úterý v 15.00

Nechcete se připravit o novinky na našem blogu? Vložte svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošleme vám na něj odkaz e-mailem.

  • STÁHNĚTE SI INSPIRUJÍCÍ PŘÍBĚHY S TIPY, JAK SE DÁ VYDĚLÁVAT Z DOMU

  • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
  • Podělte se o svou cestu k online podnikání a inspirujte ostatní...