Jak z omezení udělat úspěšný webový projekt? – Veronika Hanzlíková (2. část)

Úspěšný webový projekt Veroniky Hanzlíkové

V předchozím článku jsme vás seznámili s Veronikou Hanzlíkovou. Maminkou dvou dětí, které osud nachystal nemilé životní zkoušky. Veronika se nenechala zastrašit a postavila se ke svým omezením čelem. Dokázala ze svých nevýhod udělat výhody. Založila si webovou stránku, kde se můžete podrobněji dočíst o tom kdo Veronika je a také čemu se věnuje.
V dnešním článku se dočtete jaké potřebovala Veronika zdroje, kde bere motivaci k práci v online světě nebo co vystihuje její cestu k úspěchu.

Jaké jste potřebovala vlastní zdroje?

“Na začátku několik tisíc na kurz a postupně i na další vzdělávání, technické zázemí i pomoc editorky a korektorky. Přiznávám, že jsem párkrát musela sáhnout do spořícího účtu. Z rodičovského příspěvku bych na všechny svoje projekty a hlavně i rozšiřování svých podnikatelských, ale i odborných, znalostí neměla. Nicméně ve srovnání s klasickým podnikáním to byly náklady výrazně nižší (řekla bych o desetitisíce/statisíce korun nižší – záleží samozřejmě na druhu podnikání).

A samozřejmě svůj čas. Ten musím, ale i chci investovovat především. Ale baví mě to a naplňuje tolik, že za svůj blog a projekty dýchám. Směřuji svoje myšlenky, kromě mojí rodiny a přátel, především ke svému podnikání a k tomu, co napíšu, připravím, nasdílím a vytvořím.”

Naši čtenáři mají v hlavě  myšlenku, ale nemusí mít finance. Co byste jim poradili, ze svých zkušeností?

“V online světě se dá začít i bez peněz nebo jen s minimem nákladů. Záleží, jaký máte projekt a kolik jste schopni investovat svého času. Postupně se pak dá vše profesionalizovat.”

“Pro mě je navíc nedocenitelné, že se potkávám i s ostatními spolužáky z Podnikání z pláže a taky jsem měla tu čest poznat tým profíků, kteří stojí za webem a videokurzy Kurzy pro radost. Na Kurzech pro radost mám svůj videokurz pro lidi se střevními záněty a naše spolupráce při natáčení i později mi dala hodně.”

Veroniky rada zní: “Nízkými finančními prostředky se nenechte odradit. Začněte a budujte svůj projekt, svoji značku nebo jméno. Potkávejte se s podobně smýšlejícími lidmi a v rámci svých finančních možností hledejte vlastní cestu k šíření myšlenky. Vzdělávejte se, protože nejdůležitější je samotná cesta, ne cíl. Ten se může proměňovat spolu s Vámi.”

Bavíme se stále o online světě, ale je s tím vším spojeno i nějaké “papírování”?

“Kromě klasických účetních věcí, na které už ale existují elektronické účetní systémy (i daně už je možné poslat přes internet), je spojené s oficialitami například nutnost odvést daň za reklamu na Facebooku a vyřešit otázku GDPR. Jiné papírování mě nenapadá. Jedině snad to, že si některé nápady a taky potřebné úkoly kreslím na papír v podobě myšlenkových map :-).”

Kde berete motivaci k práci z domova?

“Mě motivuje to, že jsem aktuálně na rodičovské dovolené a chtěla bych být i do budoucna mnohem víc dětem a rodině k dispozici, než bych mohla být v klasickém zaměstnání.”

Jak se vám daří plánovat a dodržovat svůj pracovní čas?

“Tohle vše závisí na dětech, zda jsou zdravé nebo zda jsem zdravá já. Obvykle svoje termíny dodržím, protože jsem se naučila plánovat svůj čas tak, abych to stihla. Pracuju především brzy ráno. Syn je v tu dobu již ve školce a dcera ještě spí. Všechny mé pracovní plány jsou prostě odvislé na dětech a mojí péčí o ně.”

Na co si podle vás musí dát začátečník pozor v online světě?

“Záleží, jestli se ptáte na podnikání v online světě nebo “pohyb” v něm. Pokud to shrnu, tak v obou případech je důležité si uvědomit, že i na “druhé straně drátu” jsou lidé z masa a kostí. Lidé se svými touhami, povahami a názory, takže je potřeba se v online světě pohybovat na jedné straně s důvěrou, že tenhle svět nám má co dát, na druhé straně i s přiměřenou obezřetností před lidmi, kteří se schovávají za internetovou anonymitu.”

“Myslím, že ale i zde platí: “jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá”. Takže jednejte s lidmi s úctou a slušností, kterou očekáváte sami k sobě.”

Jaká se vám stala nejvtipnější/nejkurioznější věc při realizaci projektu?

“Napadá mě situace, která se tehdy neodehrála v online prostoru, ale odehrála se díky natáčení už zmíněného videokurzu pro lidi se střevními záněty. Ten jsem natáčela v osmém měsíci těhotenství, a když jsem se pak v noci vracela vlakem domů, začetla jsem se do knížky tak, že jsem přejela svoji zastávku. Jenže, bylo půl dvanácté v noci. Manžel se synem už spali a je pravděpodobné, že bych se muži nedovolala a svoje auto, které mě mělo odvézt od vlaku domů, bylo samozřejmě v té mojí cílové zastávce.”

“Data v mobilu nemám, tak jsem prosila slečnu, aby mi našla, jestli ještě jede nějaký zpáteční spoj. Jel ve 23:31 a já ve 23:30 přijížděla vlakem na další zastávku v protisměru. Naštěstí měl vlak zpátky do Prahy malé zpoždění a já tak s velkým pupkem přelézala přes vlakové koleje. Ale vlak zpět jsem stihla a ani jsem přitom neohrozila bezpečnost sebe i za chvíli přijíždějícího vlaku.”

Co vás jako první napadne, když se řekne práce z domova přes internet?

“Nenapadne mě paradoxně online podnikání, ale spíš klasické zaměstnání, které umožňuje tzv. homeoffice.”

Co byste vzkázala čtenářům, kteří stojí před rozhodnutím ano/ne?

“Rozhodně ano. Nemusíte přece vydělávat zázračné sumy, ale pokud máte nápad, myšlenku nebo se třeba chcete nějakým způsobem realizovat a nevyhovuje Vám klasické zaměstnání nebo potřebujete přivýdělek, tak není na co čekat.”

Co vám to dalo a co vzalo?

“Vzalo mi to moře času :-). Ale mě to prostě baví. Navíc jsem v online světě poznala mnoho přátel, ať už z řad svých čtenářů nebo třeba online podnikatelů. Mnozí z nich se stali mými přáteli i v tom reálném světě.”

Kdybyste stála na začátku cesty a věděla, co všechno to obnáší, co byste dělala jinak a proč?

“Asi bych neudělala vůbec nic jinak. Samozřejmě jsem udělala asi pár chyb, možná je dělám dosud. Vím, že nejsem schopná si nastudovat a plnit všechny marketingové a podnikatelské rady. Ale kdo jo? Proto jsem k sobě laskavá a nevyčítám si nic, i když si dobře pamatuji na jedno komunikační nedorozumění ve chvíli, kdy jsem podpořila jiný podobně zaměřený projekt, jaký jsem měla v tu dobu já.”

“Jen u toho jednoho jediného projektu platí “kdybych to bývala věděla, tak bych do toho bývala nešla”. Ale chybami se člověk učí a příště bych to udělala jinak.”

Jaká jsou tři slova, která vystihují vaši cestu k cíli/úspěchu?

“Laskavost, síla a schopnost se vždycky zvednou a pokračovat dál. Sice to nejsou tři slova, ale tři vlastnosti, ale vystihují mě.”

Krásné tři vlastnosti, které Veroniku vystihují, že ano. Pokud vás Veronika nadchla stejně jako nás, můžete navštívit její vlastní web. Že vás to nyní maličko hlodá, ten malý čertík ve vás vám říká: “Běž do toho taky”. Však můžete! Realizujte se hned a nečekejte až vás někdo předběhne a nápad vám “vyfoukne”. S vytvořením vlastního webu vám pomůže aplikace, kterou vytvořili počítačoví mágové z našeho partnerského projektu MioWeb. Právě teď vám nabízí vyzkoušet si jejich služby na 14 dní zcela zdarma.

Káťa s radostí pečuje o společensky prospěšný spolek MioWeb Pomáhá. Baví ji předávat nejen své zkušenosti těm, kterým mohou zásadním způsobem pozitivně ovlivnit život. Sociální přínos je pro ni podmínkou v projektech, kde je aktivní. Žije dle hesla Willa Smithe: „Pokud nečiníš život druhého lepším, plýtváš svým časem.“

Nový článek každý lichý týden v úterý v 15.00

Nechcete se připravit o novinky na našem blogu? Vložte svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošleme vám na něj odkaz e-mailem.

  • STÁHNĚTE SI INSPIRUJÍCÍ PŘÍBĚHY S TIPY, JAK SE DÁ VYDĚLÁVAT Z DOMU

  • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
  • Podělte se o svou cestu k online podnikání a inspirujte ostatní...