Nemějte blok psát vlastní blog!

Pište vlastní blog

Blog, Blogger, já bloguju, ty bloguješ, my blogujem. Slova, kterým by před dvaceti lety jen stěží někdo rozuměl. A dnes? Můžeme říct, že tyto slova hýbou světem internetu. Blog je jedním z mnoha nástrojů, kterými můžete cílit na svoje zákazníky.

V tomto článku vám chceme vysvětlit, proč věnovat blogu váš drahocenný čas. Jak vám blog pomůže s podnikáním a kolik vás to bude stát. Jak z hlediska času, tak z hlediska peněžitého.

Nejprve však trochu toho vzdělávacího okénka. Slovo BLOG vzniklo z anglického spojení web a log, tedy v překladu webový zápisník. Autor, který vytváří články určené na blog, se nazývá blogger.

Blog si na svůj web může připnout každý. Stačí mít naprogramovaný web pro tuto funkci. Jednou z firem, která nabízí předdefinované šablony, je právě náš partnerský projekt MioWeb. Ten nabízí blog ve všech balíčcích, které si lze zakoupit. Nyní dokonce můžete jejich služby na 14 dní vyzkoušet zdarma.

Jak by měl blog vypadat a proč ho mít?

Hlavní stránka blogu prezentuje vaše příspěvky ve formě zkrácených ukázek, které lze rozkliknout. V reálu to vypadá tak, že klient navštíví váš blog, který se věnuje například zdravému životnímu stylu. Vy máte na blogu připnuto mnoho článků o zdravém stravování, bio potravinách, o pohybu a cvičení. Tím, že na hlavní stránce blogu jsou pouze zkrácené příspěvky, nabízíte tak klientovi lepší orientaci v článcích. Ty které ho nezajímají jednoduše přeskočí a ty, které ho nadchnou má možnost rozkliknout a přečíst si celé. Tím se dostáváme k další vlastnosti článků na blogu, k jejich hodnocení. Vaši klienti mohou na články reagovat vlastním komentářem, který se zobrazí formou diskuze pod článkem. Výhodou pro vás je, že se dostáváte do kontaktu s návštěvníkem vašich stránek.

Blogem si na vašem webu zajistíte návštěvníky, kteří se vám budou vracet. Psaní článků je důležité dát pravidelnost. Znamená to, že například každou středu přidáte na web nový článek. K oživení tohoto stereotypu pak můžete vkládat články i náhodné. Třeba v den vašich narozenin, ve významné dny, které mají spojitost s vaším webem. Například v našem případě by jsme mohli přidat článek v den, kdy se slaví Světový den zdraví.

Mít blog na vlastním webu pro vás nemusí být noční můra, nemusíte být odborníci na mateřský jazyk, aby jste mohli vkládat články. Jak si blog nastavíte takový bude, můžete psát články z osobní zkušenosti, vymýšlet příběhy, ale psát i odborně. Dveře jsou vám otevřeny na šechny strany.

Jediné, co vás to v tutu chvíli bude stát, je čas a energie na napsání článků. Navíc psaní blogu je nesmírně chytlavá záležitost, dostane se vám pod kůži dříve, než si myslíte. A z povinnosti se vám brzy stane zábava a závislost.

Společně s celým týmem MioWeb Pomáhá se těšíme na vaše blogy. Určitě budeme rádi, když se s nimi pochlubíte do komentářů pod tímto článkem.

Káťa s radostí pečuje o společensky prospěšný spolek MioWeb Pomáhá. Baví ji předávat nejen své zkušenosti těm, kterým mohou zásadním způsobem pozitivně ovlivnit život. Sociální přínos je pro ni podmínkou v projektech, kde je aktivní. Žije dle hesla Willa Smithe: „Pokud nečiníš život druhého lepším, plýtváš svým časem.“

Nový článek každý lichý týden v úterý v 15.00

Nechcete se připravit o novinky na našem blogu? Vložte svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošleme vám na něj odkaz e-mailem.

  • STÁHNĚTE SI INSPIRUJÍCÍ PŘÍBĚHY S TIPY, JAK SE DÁ VYDĚLÁVAT Z DOMU

  • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
  • Podělte se o svou cestu k online podnikání a inspirujte ostatní...