Jak z omezení udělat úspěšný webový projekt? – Veronika Hanzlíková (1. část)

Úspěšný webový projekt Veroniky Hanzlíkové

Máte v hlavě plán. Cítíte napětí z “něčeho” nového, z kroku do neznáma, ale zároveň strach z neúspěchu. Stojíte před rozhodnutím, zda se bezhlavě pustit do projektu nebo dál žít ve své klidné bublině a mít svoje jistoty. My v Mioweb Pomáhá jsme se rozhodli seznámit vás s příběhy lidí, kteří poslechli hlas svého srdce a v mnohých situacích posunuli rozum až na druhou výhybku. Přes klacky, které jim byly a jsou kladeny pod nohy, si jdou za svým cílem a nedají si to rozmluvit.

Jedním z těchto lidí je Veronika Hanzlíková. Maminka dvou dětí, výživová a životní koučka. Této úžasné bytosti diagnostikovali na vysoké škole chronický zánět střeva, ulcerózní kolitidu. Aby toho nebylo málo přišla další diagnóza, Bechtěrevova nemoc. Byl to těžký pád na zem, ovšem andělé, jako je Veronika, umí opět vzlétnout. A právě o vzletu vzhůru, o překročení hranic online světa a o cestě k vlastním projektům se dočtete v následujících řádcích.

Zaostřete zrak a dávejte nyní velký pozor. Pozorně čtěte, ať vám nic neuteče, protože právě Veronika by mohla být pro vás ohromnou inspirací.

Veroniko, jaké omezení vás trápilo nejvíce?

“Trápilo mě především zdravotní hledisko. Diagnostikovali mi chronický zánět tlustého střeva, což se projevuje nevyzpytatelnými průjmy. Hlavně po ránu. Bohužel jsem často zažívala i inkontinenci stolice. Hodně dlouho mi trvalo se s tím psychicky srovnat, dokonce o tom i trochu mluvit. Především se svými klienty.”

Bylo právě vaše omezení motorem k vytvoření vlastního projektu? Případně co bylo tím motorem?

“Ano, bylo. Nejprve jsem hledala vlastní cestu, jak podpořit klasickou léčbu alternativními postupy. Pak jsem se vrhla na výživu a začala s výživovým poradenstvím.“

Kdy vás poprvé napadlo realizovat se v online světě?

“Okolo roku 2010 jsem si založila první webovou stránku, ale jen na psaní článků a informace o tom, že dělám osobní konzultace ve výživě.”

Kdo vás podporoval a jak?

“Hodně mi fandí moji rodiče, obzvlášť mamka je moje věrná čtenářka. A samozřejmě můj manžel, ten byl se mnou od začátku. Tehdy ještě s přítelem, jsme absolvovali rekvalifikaci na výživové poradce a postupně jsme se snažili prorazit poradenstvím. Nakonec se výživě věnuji jen já, protože k tomu mám ještě odborné potravinářské a biochemické vzdělání. Současný web je moje aktivita z doby první mateřské “dovolené”.”

Byla pro vás cesta online světem trnitá?

“Nemyslím si, že by ta cesta byla trnitá, ale postupná. Postupně se totiž měnilo moje zaměření i moje služby. V tuto chvíli cítím, že jsem konečně plně ve svém tématu, se kterým můžu pomoci i ostatním.”

“Výživové a potravinové poradenství kombinuji s koučinkem s názvem: “Od zdravotních těžkostí k harmonii těla a duše”. A to mě hodně naplňuje. Zatím se mi ale nepodařilo “prorazit” tak, jak by si toto téma zasloužilo :-).”

Co vás přimělo udělat “ten velký krok” od myšlenky k realizaci projektu?

“I když to asi bude znít jako klišé, tak za tím vším stála moje skutečná potřeba pomáhat. Nemám potřebu změnit svět, ale chci pomáhat lidem, kteří si neví rady se stravou i životem se zdravotními problémy.”

Proč jste volila online svět?

“Ještě před pár lety mě nenapadlo podnikat online. Prošla jsem vývojem a jak už jsem říkala, byla jsem na mateřské, když jsem se rozhodla se realizovat i přes internet. Spojila se v něm moje potřeba pomáhat, ale i psát a tvořit.”

Řešila jste věci týkající se online světa sama, nebo vám někdo pomáhal? Kdo a jak?

“Do letošního roku jsem měla jedinou pomoc v podobě kurzu Podnikání z pláže, postupně jsem se seznámila i s dalšími online podnikateli a předávali si vzájemně svoje znalosti. Další věci jsem si dostudovávala převážně přes internet.” “Pomáhali mi i další jako Stáňa Stiborová (Podnikání z pláže), Lucie Koubek a Dušan Souček (Copykiller), Pavel Fara nebo Tomáš Mužík.”

“Od letošního roku jsem si domluvila redesign webu a technickou podporu s Veronikou Mašínovou (Báječný web) a Petrou Vymětalovou (Počítačová blondýna). Mimo online svět mám i vlastní emoční a byznysovou koučku, protože jsem zjistila, kolik bloků a zažitých vzorců chování ohledně podnikání, ale i svého zdraví, jsem si ještě “držela”.”

Jak dlouho trvalo zrealizovat váš projekt od myšlenky až k prosperujícímu projektu? Případně, kde na cestě se nacházíte?

“Pokud nepočítám svůj první web, tak jsem začala podnikat v roce 2015 s vlastním webem a blogem. Až v roce 2016 jsem vytvořila první online placený produkt, e-knihu 10 klíčů k tajemství potravin. Vzhledem k tomu, že jsem si ten rok zaplatila grafičku na web, editorku a korektorku na e-knihu, tak se mi stěží pokryly náklady.”

“Když totiž něco dělám, tak chci, aby to bylo kvalitní a ne jen tak něco vytvořené na koleně. V roce 2017 už jsem si vydělala i něco navíc, nejen na náklady. Rok 2018 je v procesu, ale věřím, že i když v něm mám zatím nejvyšší náklady (druhý re-design webu, koučink, technická podpora, korektury dalších e-produktů), tak bude úspěšný. Prostě jsem se rozhodla převést svoje aktivity ze “zábavy” trošku do profesionálnější roviny.”

Jaké jsou podle vás výhody a nevýhody práce z domova přes internet?

“Jako výhodu vnímám možnost pracovat kdekoliv a kdykoliv, kdy se mi chce a  kdy můžu. Tedy ve dne i v noci, doma, na horách nebo na pláži. Snadno tuhle práci přizpůsobím dvěma dětem. Navíc jsem schopná přes online svět pomoci více lidem, než bych dokázala osobně.”

“Jako nevýhodu podnikání přes internet vnímám fakt, že je těžší si v online světě vybudovat svoje jméno/značku online, než v klasickém zaměstnání, kde Vás lidé znají osobně.”

Nejdříve šlo o to, “TO ZKUSIT”. Nyní vás to živí. Je pro vás stále zábavné a naplňující, co děláte? Případně, jak téma/své působení rozšiřujete?

“Ještě stále mě online podnikání neživí, ale přispívám jím do rodinného rozpočtu a těším se na dny, kdy budu mít tak velké příjmy z online podnikání, že nebudou jen příspěvkem, ale samostatným příjmem 😉 Vím, že se toho dá dosáhnout a snad k tomu i směřuji.”

“Kdybych ale nefungovala v online světě, neměla bych tolik osobních nebo online konzultací, které nejsou klasickým online produktem.”

Jaké Veronika potřebovala vlastní zdroje, zda si umí správně rozvrhnout svůj čas a jaké rady by vzkázala lidem, kteří by rádi začali, ale nemají kuráž? Tak na tyto a i jiné zajímavé otázky a odpovědi se můžete těšit v pokračování tohoto rozhovoru s Veronikou Hanzlíkovou. A než se článku dočkáte, můžete mezitím začít pracovat na vlastním webu. S tím vám pomůže náš partnerský projekt MioWeb, který nyní nabízí 14 dní k vyzkoušení si aplikace zdarma.

Káťa s radostí pečuje o společensky prospěšný spolek MioWeb Pomáhá. Baví ji předávat nejen své zkušenosti těm, kterým mohou zásadním způsobem pozitivně ovlivnit život. Sociální přínos je pro ni podmínkou v projektech, kde je aktivní. Žije dle hesla Willa Smithe: „Pokud nečiníš život druhého lepším, plýtváš svým časem.“

Nový článek každý lichý týden v úterý v 15.00

Nechcete se připravit o novinky na našem blogu? Vložte svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošleme vám na něj odkaz e-mailem.

  • STÁHNĚTE SI INSPIRUJÍCÍ PŘÍBĚHY S TIPY, JAK SE DÁ VYDĚLÁVAT Z DOMU

  • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
  • Podělte se o svou cestu k online podnikání a inspirujte ostatní...