Mluvíte rádi o věcech a službách, se kterými jste spokojeni a doporučujete je ostatním? Líbilo by se vám mít z každého doporučení provizi? V tom případě je Affiliate program přímo pro vás ;)

Doporučte to, co se vám líbí a získejte affiliate provize

Affiliate marketing nebo jinak řečeno také provizní nebo partnerský program, je jednou z dalších forem vydělávání nebo přivydělávání si online. Jde vlastně o určitý typ reklamy, kterou vlastníci webových nebo facebookových  stránek sdílí nebo propagují na svém webu a získávají provizi z objednávek. Inzerent např. e-shop se s Affiliate partnerem domluví na předem daných procentech provize za každého zákazníka, který provede obchod. Affiliate partner obdrží jedinečný kód, podle kterého e-shop pozná, že zákazník přišel z webu daného  affiliate partnera.

Pro e-shop (inzerenta) je to tedy výhodný obchod, protože neplatí za reklamu, ale pouze za skutečně provedenou objednávku. (tzv. výkonnostní marketing)

Kdo se může stát „Affiliate Partnerem“?

Většinou se jedná o navštěvované webové, internetové, facebookové stránky, ale také o sledované Instagramové účty nebo Youtube kanály. Všichni, kdo vlastníte tyto stránky, účty nebo kanály můžete nabídnout produkty nebo služby někoho jiného, pokud se s ním domluvíte a může to pro vás znamenat další výdělek.

Na svých stránkách informujete možného zákazníka o produktu, jeho výhodách a přidáte vlastní zkušenosti z používání. Poté ho odkazem přesměrujete na stránky inzerenta, kde už zákazník přichází se základními znalostmi a dovídá se detaily. Pokud jste zboží nebo službu dostatečně vychválili a oslovili zákazníka natolik, že produkt nebo službu nakoupí, dostanete od inzerenta dohodnutou provizi.

Příkladem tedy může být náš případ, kdy se celodenně staráte o svého blízkého, máte ty nejlepší praktické zkušenosti, které sdílíte na svých webových stránkách a dělíte se o rady. Lidem, kteří tyto rady potřebují, nabídnete odkaz např. na polohovací postel nebo tašku na vozík, které používáte a jste s nimi spokojení. Domluvíte se s firmou, která tyto pomůcky vyrábí nebo prodává na procentech z doporučení zákazníka.

Na jakém principu Affiliate funguje?

Inzerent vám platí dohodnutou provizi, která činí několik procent z částky z provedeného nákupu nebo předem dohodnutou výši peněz. Ve většině případů jde o provedený obchod, ale může se jednat i o vyplnění formuláře, zanechání kontaktu (e-mail, telefonní číslo,…), nebo pouhé zobrazení reklamy např. na politickou kampaň.

Provize se přiznává na základě prokliknutí z vašich stránek na stránky inzerenta. Hrají zde roli ty okénka, které na vás vyskakují víceméně na každé webové stránce – cookies. Zákazník se totiž může nad nákupem rozhodovat i několik dní, ale cookies se uloží v internetovém prohlížeči a poté není problém přiznat provize právě vám.

Jak se stát Affiliate partnerem?

Nejjednodušším způsobem je registrace na stránkách inzerenta. Některé firmy nabízejí affiliate program na svých stránkách automaticky. Jako ideální příklad uvádíme affiliate program MioWebu, kde se můžete dozvědět přesné informace. Např. kolik procent provize Mioweb nabízí při prodeji za první a každý další rok, výši procent za množstevní doporučení a samozřejmostí je přesný jednoduchý postup ve 3 krocích pro registraci atd.

Registrací získáte svůj unikátní odkaz na jeho web, který můžete umístit kdekoli na internetu. Když někdo na tento odkaz klikne, systém přiřadí tohoto člověka právě vám a pokud provede nákup v daném časovém období, vám se načte odměna. Časové období si určuje každý prodejce sám, obvykle se jedná o 30 až 120 dní.

Výhodou může být i přivedení nového Affiliate partnera, kdy můžete získat provizi z jeho doporučování.

Inspiraci můžete najít v příběhu Marie v našem e-booku 9 příběhů lidí, kteří si vybudovali příjmy z pohodlí domova.

Výhody Affiliate

Jednoduchost – Stačí se zaregistrovat na stránkách inzerenta. Většinou to trvá několik minut.  Potom už jen přidáte link na svou stránku, inzerent většinou nechá na vás, jak aktivně a jakým způsobem budete budoucí zákazníky informovat.

Minimum potřebných znalostí – Nemusíte mít velké marketingové znalosti ani zkušenosti, stačí mít dobře spravovaný a navštěvovaný web a zákazníci budou na odkazy klikat téměř sami.

Žádná investice – Pokud bereme v potaz finanční stránku. Registrace u Affiliatových společností je většinou bezplatná. Jediné investice budou úsilí, čas a schopnost udržet návštěvnost vaší stránky.

Příjem z pohodlí domova – Jakmile máte vlastní stránku a nastavený Affiliate, stačí sledovat vaše příjmy, které budou bez vaší pomoci narůstat. Můžete se tedy věnovat jiným věcem a peníze budou pracovat pro vás – ne vy pro ně!

Affiliate marketing je velmi mocný nástroj, který přináší naší společnosti a lidem, kteří díky němu vydělávají, obrovské výhody, ale také určité nevýhody. Mezi které patří např. špatně vybraný inzerent, zneužívaní odkazů nebo třeba špatně dohodnuté provize. Budete-li se Affiliate plně věnovat (alespoň ze začátku) a zjistíte si vše potřebné k dobré spolupráci a ohodnocení, můžete nevýhody omezit na úplné minimum a zajistit si ve své podstatě příjem bez další práce.

Úspěšnost příjmů z Affiliate progamu závisí na množství lidí, se kterými komunikujete a u kterých máte vybudovanou důvěru. Pokud začínáte, je dobré se i tak zapojit a vše budovat postupně.

Tento způsob výdělku na internetu je výhodný pro všechny tři strany. Pro prodejce, protože má kupce. Pro Affiliate partnera, protože získá odměnu. Pro zákazníka, protože získá něco, co mu pomůže k vyřešení problému nebo ke spokojenosti.

Káťa s radostí pečuje o společensky prospěšný spolek MioWeb Pomáhá. Baví ji předávat nejen své zkušenosti těm, kterým mohou zásadním způsobem pozitivně ovlivnit život. Sociální přínos je pro ni podmínkou v projektech, kde je aktivní. Žije dle hesla Willa Smithe: „Pokud nečiníš život druhého lepším, plýtváš svým časem.“

Nový článek každý lichý týden v úterý v 15.00

Nechcete se připravit o novinky na našem blogu? Vložte svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošleme vám na něj odkaz e-mailem.

  • STÁHNĚTE SI INSPIRUJÍCÍ PŘÍBĚHY S TIPY, JAK SE DÁ VYDĚLÁVAT Z DOMU

  • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
  • Podělte se o svou cestu k online podnikání a inspirujte ostatní...