Co to je a kolik stojí HOSTING?

Co to je a kolik stojí HOSTING?

V tomto článku se dozvíte, co umožňuje webovým stránkám, aby na internetu bez problému “běžely”. Představíme vám různé možnosti, kde a za kolik zprovoznit váš web. Je to opět na vás, jakou cestu zvolíte.

Buď si vše zprovozníte sami nebo to necháte na odbornících. Jestliže většinu času věnujete například rodině, jistě oceníte, když budete moci technické záležitosti přenechat někomu jinému. Toto řešení sice bývá dražší, ale nebudete muset se zřizováním webových stránek trávit tolik času a učit se technické pozadí. Vzpomeňte si na rčení, že “čas jsou peníze”.

Seznamte se: “Já jsem HOSTING”

Představte si hosting jako louku, která se rozprodává. Vy si kousek té louky pronajmete a postavíte na ni dům. Ano rozumíte tomu správně. Hosting je louka a doména je váš dům na jedinečné adrese. Hosting je tedy prostor, kam je možné nahrávat webové stránky. Tento prostor si pronajmete a můžete na něj ukládat data. Jak již bylo řečeno, záleží na vás, zda si hosting zajistíte sami, nebo to necháte na nějaké firmě.

Chcete to zkusit sami?

Samotný hosting bez webu lze pronajmout u společností, které nabízejí hostingové služby. Často to bývají registrátoři domén.

Na zakoupený prostor je možné nahrát nějaký redakční systém zdarma, který vám umožní v jednoduchém editoru vytvořit vlastní webové stránky. V rámci hostingu je také často možné založit a spravovat e-mailové schránky. E-mailové adresy a zprávy se budou ukládat právě na hosting.

Takový hosting se cenově velmi liší podle poskytovatele. Prostor pro web lze pořídit od 350 Kč do 2.000 Kč (i víc) ročně. Záleží zde hodně na tom, jak velký prostor chcete pronajmout a jaké jsou technické parametry hostingu.

Můžete narazit i na nabídku hostingu zdarma. Provozovatelé této služby vydělávají tak, že na vašem webu pouštějí reklamy. Záleží tedy na tom, zda vám to bude vadit nebo ne.

Chcete využít aplikaci pro vytváření webu?

Pokud se nechcete zabývat technickými věcmi, hledejte společnosti, které nabízejí aplikaci pro vytváření webu. Výhodou zakoupení aplikace na tvorbu webových stránek u firmy je, že hosting budete mít většinou v ceně. Po objednání aplikace dostanete přístupové údaje do vašeho webu a odborníci vám vše připraví. V těchto případech se roční cena pohybuje mezi 2.000 Kč až 5.000 Kč. Cena se opět odvíjí od zvolené společnosti a od náročnosti požadavků na funkce vašeho webu.

Mnoho lidí má ostych před vytvářením online projektů právě kvůli nesrozumitelným slovům, které občas zaslechnou. Hosting patří mezi slova, která vás při tvorbě webu mohou úplně minout. To hlavně v případě, kdy si zakoupíte webovou aplikaci a vy se o hosting starat nemusíte. Jak vše funguje si můžete jednoduše vyzkoušet na stránkách MioWebu na 14 dní zdarma.  Doufáme, že webový svět je pro vás zase o něco pochopitelnější a bariéra vůči technickému světu menší. Seznámení s pojmy online světa vnímáme jako důležitou součást k rychlejšímu startu vašeho projektu, který vám umožní získat příjmy z pohodlí domova.

Káťa s radostí pečuje o společensky prospěšný spolek MioWeb Pomáhá. Baví ji předávat nejen své zkušenosti těm, kterým mohou zásadním způsobem pozitivně ovlivnit život. Sociální přínos je pro ni podmínkou v projektech, kde je aktivní. Žije dle hesla Willa Smithe: „Pokud nečiníš život druhého lepším, plýtváš svým časem.“

Nový článek každý lichý týden v úterý v 15.00

Nechcete se připravit o novinky na našem blogu? Vložte svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošleme vám na něj odkaz e-mailem.

  • STÁHNĚTE SI INSPIRUJÍCÍ PŘÍBĚHY S TIPY, JAK SE DÁ VYDĚLÁVAT Z DOMU

  • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
  • Podělte se o svou cestu k online podnikání a inspirujte ostatní...