Co je web, proč ho mít a kolik stojí

Co je web, proč ho mít a kolik stojí

“Web”. Slovo, které se stalo každodenním soustem chleba každého z nás. Rozhodli jste se na webu spustit projekt a nevíte, jak dál? V  každém případě vám doporučujeme vytvořit kvalitní webové stránky, skrz které budete vypadat důvěryhodně a profesionálně. Klienty stránek pak jednoduše získáte například pomocí článků, blogu nebo dalšího zajímavého obsahu webu.

Všichni máme rádi otevřenost a upřímnost, proto doporučujeme na internetovém webu sdílet váš osobní příběh. V tom krátce popíšete cestu, která vás dovedla až k tomu, co právě děláte. Nebojte se být v příběhu otevření a psát od srdce. Naučených a otřepaných frází je přece plný internet. Lidé se tak s vámi více ztotožní. Čím upřímnější a osobnější budou vaše články, tím více budete výjimeční a čtenáři si k vám vytvoří hlubší vztah. Jakmile potom nabídnete něco k prodeji, je velice pravděpodobné, že zaujmete a prodej bude úspěšný. A co víc, klienti se na vaše internetové stránky budou rádi vracet. Dokonce mohou web doporučit. Toto vše vám umožní právě “WEB”.

A co je vlastně ten web?

Stojíte nyní na začátku cesty zvané “TVORBA WEBU” a připadáte si jako “Alenka v říši divů”? Věřte, že i vy můžete tvorbu webu zvládnout a veškeré úsilí se vám vyplatí, stejně jako Alence. I vy budete následně vítězi, protože stránky budou pracovat za vás. Navíc správným nastavením webových stránek dokážete z příchozích návštěvníků vytvořit nadšené klienty.

Možná, že zatím svět internetu až tak dobře neznáte a potřebujete vyjasnit, jak webové stránky fungují.

Tak tedy trochu odborné teorie. Web je zkrácený název pro zkratku WWW neboli world wide web. Dobrá tedy, jde to říci ještě takto: “celosvětová rozsáhlá pavučina”. Jedná se o službu, která je poskytována v rámci internetu. Díky této službě je možné na internet ukládat soubory s daty (např. texty, obrázky, videa) a přímo si je prohlížet pomocí webového prohlížeče. Představte si to jako knihu. Spisovatel vytvoří obsah, který dále prezentuje, může ho měnit, doplňovat nebo mazat. Na webu je to stejné, jen s tím rozdílem, že se pohybujete v online světě.

Je proto jasné, že webové stránky nejsou napsané běžným jazykem. Jsou vytvořené pomocí značkovacího jazyka, většinou pomocí HTML – Hyper Text Markup Language.

Nyní jen pro představu:
Běžný text v HTML jazyku vypadá takto: <p>Odstavec na webu</p>.
Nadpis se označuje takto: <h1>Nadpis</h1>.

Co teď? Naučit se HTML jazyk? Přiznejte si, že je určitě praktické znát základní HTML značky. Ale pokud je znát nebudete, vůbec to nevadí. Naštěstí dnes jazyk HTML nemusíte ovládat. Existují totiž firmy, které za vás HTML jazyk ovládají a vytvořily editační prostředí, ve kterém můžete napsat web jednoduše bez znalosti programování.

Tvorba webu se tak pro vás stane zábavou a nezabere vám to ani moc času. Tedy rozhodně méně času, než se učit HTML jazyk. Uf, také se vám ulevilo, že?

Podívejme se nyní na možné způsoby, jak a kde si web vytvořit. A zároveň si pojďme nastínit, kolik to stojí:

  1. Webové platformy zdarma – Na internetu určitě najdete platformu, která vám web vytvoří zdarma. Pokud zrovna při startu projektu nemáte dostatek financí nebo  jste jinak znevýhodnění (matky samoživitelky, studenti,…), můžete si web vytvořit zdarma. Nese to ovšem i svá úskalí v omezenosti služeb.
    Vlastní webovou stránku můžete vytvořit třeba na blog.cz.
  2. Naprogramování www stránek odborníkem – Jestliže pro vás peníze naopak nejsou problém, můžete si webové stránky nechat naprogramovat na míru. Vytvoření webu vás vyjde zhruba na 10.000 Kč až 50.000 Kč v závislosti na komplexnosti vašich požadavků.
  3. Webová aplikace – Zlatá střední cesta je pořízení hotové webové aplikace, která nabízí předpřipravené šablony. V tomto případě si stačí objednat web a sami si jej v jednoduchém editoru vytvoříte. Tyto aplikace vycházejí cenově různě. Opět podle nabízených funkcí. Roční cena takového webu vás může vyjít přibližně od 2.000 Kč do 6.000 Kč.
    Jedna z firem, která nabízí hotové webové aplikace je například mioweb.cz. Aktuálně vám dokonce MioWeb nabízí vyzkoušení jejich služeb na 14 dní zdarma.

Za nás jasně vítězí zlatá střední cesta.

“Web” už pro vás nemusí být strašákem ve skříni a jeho tvorby se už nemusíte bát. Důležitá zpráva nakonec, do tvorby webu se můžete pustit klidně hned, a to s podporou MioWebu. Ten nyní nabízí možnost vyzkoušet si webovou aplikaci na 14 dní zcela zdrama. A dokonce vás pomocí sedmi kroků dovede k jednoduchému vytvoření vlastního webu.

Káťa s radostí pečuje o společensky prospěšný spolek MioWeb Pomáhá. Baví ji předávat nejen své zkušenosti těm, kterým mohou zásadním způsobem pozitivně ovlivnit život. Sociální přínos je pro ni podmínkou v projektech, kde je aktivní. Žije dle hesla Willa Smithe: „Pokud nečiníš život druhého lepším, plýtváš svým časem.“

Nový článek každý lichý týden v úterý v 15.00

Nechcete se připravit o novinky na našem blogu? Vložte svůj e-mail a jakmile se zde objeví nový článek, pošleme vám na něj odkaz e-mailem.

  • STÁHNĚTE SI INSPIRUJÍCÍ PŘÍBĚHY S TIPY, JAK SE DÁ VYDĚLÁVAT Z DOMU

  • NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY
  • Podělte se o svou cestu k online podnikání a inspirujte ostatní...